x
Internetová tiskárna – vizitky, letáky, plakáty, katalogy

NĚCO TADY SMRDÍ. NĚKOLIK SLOV O EKOLOGII

 

 

Tuny papíru. Na něm se v hlavní míře soustředí reklamní průmysl. Tisk reklamních materiálů je začátkem celého cyklu, vše končí v odpadech nebo ve sběrně papíru. Tam také končí, v podobě nepotřebného papíru, vzpomínky na minulé kampaně. Case study, challenge, deadline... papírové pozůstatky přispívají k degradaci životního prostředí – taková je brutální pravda. Dali jsme si za cíl něco s tím udělat, v rámci našich skromných tiskařských možností.

 

Vybavujete si srpnovou energetickou krizi, během níž došlo k přerušení dodávek proudu do všech výrobních závodů v Polsku? My si ji vybavujeme, živě. „Léto překvapilo energetiky”, haha. Není to k smíchu. Každopádně to vypadá, že globální oteplování se stává skutečností. Pokud tomu tak je, stojí za to, aby každý velkoodběratel proudu vykonal jedno malé gesto v rámci ochrany životního prostředí, ve kterém žijeme. Jiné životní prostředí nebude, ledaže si podmaníme Mars.

 

Jakožto internetová tiskárna, pro kterou je etický kodex jedním z pilířů činnosti, přijímáme výzvu. Hodláme do naší nabídky zavést (navíc, kromě produktů, které již znáte) tisk na ekologickém papíře, tedy z recyklace. K jeho výrobě je používán sběrný papír. Místo aby skončil v běžném odpadu nebo ve spalovně, je zpracován a slouží pro tisk vizitek, pozvánek, složek a letáků. Záleží jen na Vás, jaké procento tisku z celkového objemu našich zakázek bude zhotoveno na tomto papíře.

 

V rámci eko série plánujeme kartónové podklady v tlumených barvách… v barvách Země. Papír vypadá efektně, má dekorační vlastnosti. Kdo nás navštívil v září na Festivalu marketingu ve Varšavě, měl možnost se o tom přesvědčit a dokonce získat vzorek tohoto papíru. Kdo nebyl, ať mrkne na fotografie (a určitě přijede na příští veletrh). Zde je několik kartónů, které hodláme zavést:
 


Materica Kraft 250 g. Bavlněná vlákna + recyklovaná vlákna + čistá celulóza. Vysoká mechanická odolnost.

 

 

Woodstock Betulla béžový 225 g, 80% sběrný papír, 20% celulóza.  Přirozená struktura vláken tmavších odstínů (takové ty menší, krátké "čárky", vypadá to zajímavě).

 

Revive Pure Natural Matt 350 g. Stoprocentní sběrný papír. Vysoce neprůhledný, vyrobený bez bělení (tj. bílý, ale s typickým odstínem).


Co tomu říkáte, líbí se Vám to? Dejte nám vědět! 

 

Zaručujeme nejvyšší kvalitu!